PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97112}

Rzeka tajemnic

Mystic River
7,7 184 434
oceny
7,7 10 1 184434
7,8 32
oceny krytyków
Rzeka tajemnic
powrót do forum filmu Rzeka tajemnic

Rzadko zdarza się tak "zasłużony" Oscar za rolę pierwszoplanową. Jego twarz poraża autentyzmem, świetnie cieniuje najdrobniejsze emocje. Doskonały.

użytkownik usunięty
wezowaskora

moim zdaniem byl strasznie sztuczny, wiekszosc tych 'emocjonalnych' scen emanowalo wedlug mnie sztucznoscia, chyba nigdy sie do Penna nie przekonam.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się. Zagrał dość sztucznie a szczególnie scena kiedy niby płacze po córce. Zdecydowanie lepiej zagrał aktor grający Dave a mistrzowsko aktorka która grała jego żonę celest

ocenił(a) film na 7

Mam podobne odczucia za każdym razem jak oglądam ten film. Przerysowana rola. Zresztą nie pierwsza taka w jego wykonaniu. Słabe moim zdaniem.

ocenił(a) film na 7
wezowaskora

Chyba nie miał zbyt wielkiej konkurencji w drodze do Oskara ;)

ocenił(a) film na 9
wezowaskora

Zgadzam się w stu procentach.

ocenił(a) film na 8
Bernierdh

Również

ocenił(a) film na 9
wezowaskora

Doskonałe aktorstwo, doskonały film - 9/10 !!!

wezowaskora

Kolejne lata i jego role potwierdziły tylko, że jest to aktor z najwyższej półki.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Rajwant

Zgadza się!

ocenił(a) film na 8
wezowaskora

Penn był bardzo dobry, ale moim zdaniem nikt tak bardzo nie zasłużył w 2003 na Oscara jak Bill Murray za "Lost in Translation" ;)

ocenił(a) film na 6
wezowaskora

Ostatnie 10-15 minut (końcówka filmu) naprawdę niezle Penn się wykazał. Przez wcześniejsze 2 godziny filmu zastanawiałem się za co tych 2 aktorów dostało oscary.

dubbelvla

Dokładnie

ocenił(a) film na 10
wezowaskora

Pełna zgoda!

ocenił(a) film na 8
wezowaskora

dla mnie taki sobie praktycznie kazda inna jego rola o wiele lepsza, Oscara zgarnal za niewlasciwa po prostu, no ale to juz zasluga jego 'konkurencji'

wezowaskora

jaki tam geniusz... konkurencja musiała być bardzo słabiutka albo dali mu Oscara za nazwisko. rola bardzo dobra, ale bynajmniej nie aż tak wybitna żeby go zaraz uhonorować statuetką Akademii.

ocenił(a) film na 7
isobel

Dokładnie

ocenił(a) film na 5
wezowaskora

żałosne, aktorstwo dobre, ale tylko tyle :) nie wiem jakim cudem to on dostał Oscara a nie Johnny Depp za kultową postać Jacka Sparrowa której nigdy sie nie zapomni :> ale pomijanie Deppa to już normalka, w swojej filmografii ma tyle swietnych ról że to aż śmieszne że nie dostał jeszcze Oscara

wezowaskora

Bynajmniej. Prawdziwy aktorski geniusz Penn pokazał w "I Am Sam". Jego rola w "Rzece Tajemnic" jest świetna, ale przereklamowana. Tak samo jak rola Tima Robbinsa. Ani jeden ani drugi nie powinien wygrać. Na Oscara o wiele bardziej zasługiwał Ken Watanabe i Johnny Depp. Kolejna porażka Akademii.

ocenił(a) film na 7
wezowaskora

oj prawda, doskonale zagrane emocje i bycie "gangsterem"

wezowaskora

Doskonały? Wieje sztucznością na kilometr.

ocenił(a) film na 7
wezowaskora

Nawet nie potrafił dobrze udawać smutku po stracie córki. Tylko w jednej scenie trochę się postarał. Po za tym chodził i sprawiał wrażenie jakby był jednym z policjantów i prowadził śledztwo. Zero wczucia się w rolę ojca, którego dotknęła tragedia.

Ogólnie wszędzie te same miny. Jest męski, twardy, pewny siebie, ale to nie czyni go automatycznie dobrym aktorem. Przynajmniej nie w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones